برای مواجه شدن با هکرها 7 روش طلایی وجود دارد

با دستگاه هایی که به طور روزمره از آن ها استفاده می کنید،مانند تلویزیون ،گوشی،لپ تاپ و… به نوعی به اینترنت متصل می شوید و به همین دلیل مورد توجه ویژه هکر ها هستند.

دراین مطلب با 7  روش آشنا می شوید که با استفاده از آن ها می توانید از دستگاه های هوشمندخود در برابر حمله هکرها محافظت کنید. ایجاد کلمات عبور قوی:بهترین کلمات عبورمی توانندترکیبی از عدد ، حروف و کاراکترها ی خاص باشند ولی مهم تراین است که از یک کلمه عبور برای چند حساب کاربری استفاده نکنید چرا که مجالی برای هکر ها ایجاد می کند که به راحتی به رمز عبور شما دست یابند. به گزارش  باشگاه خبرنگاران ؛اگرنگران فراموش کردن رمز عبور خود هستید ونمی توانید رمزعبور پیچیده ای بسازید، می توانید با سرویس   LastPass یا 1Password رمز عبور پیچیده ایجاد کنید تا مورد حمله هکر ها قرار نگیرید.بایک نوار روی دوربین لپ تاپ یا وب کم خود را بپوشانید:هکر ها می توانند با استفاده از یک نرم افزارمدیریت از راه دور،از طریق دوربین لپ تاپ شما ، آن را هک و به فیلم های شخصی شما دسترسی پیدا کنند .می توانید با پوشاندن دریچه دوربین لپ تاپ خود از نفوذ هکر ها به لپ تاپ جلوگیری کنید.غیر فعال کردن موقعیت جغرافیایی گوشی هوشمند:بسیاری ازبرنامه ها از شما درخواست می کنند موقعیت مکانی خودرا اعلام کنید تا بتوانند خدمات بهتری به شما ارائه دهند.می توانید با رفتن به قسمت تنظیمات گوشی هوشمند خود دکمه نمایش موقعیت مکانی را غیر فعال کنید تا ازورود هکرها جلوگیری کنید. به روز رسانی  نرم افزار ها:روی گوشی و رایانه شخصی خود مطمئن شوید که نرم افزارهای امنیتی به روز رسانی شده اندچرا که با به روز رسانی نرم افزارهای مختلف اصلاحات امنیتی در آن ها به وجود می آید که به این وسیله از نفوذ هرگونه هکر به سیستم تان جلوگیری می شود. غیرفعال سازی ردیابی تلویزیون ها:بسیاری از تلویزیون های هوشمند بر اثر کنترل مکالمات و باویژگی کنترل صدا بارها مورد حمله هکر ها قرار گرفته اند. در این بین تلویزیون هایی با مارک visioاین قابلیت را فراهم کرده اند که بتوانید تلویزیون خودرا محدود کنید با این روش که وارد قسمت منوشوید، بعد به قسمت سیستم بروید و درآنجا تنظیم مجدد و مدیریت و درنهایت گزینه هوشمند را خاموش کنید. غیر فعال سازی ویژگی های تشخیص صدای گوشی هوشمند:کاربران گوشی های هوشمند با سیستم عامل ها ی اندروید و IOS می توانند ویژگی تشخیص صدا را غیر فعال کنند چرا که مانند تلویزیون های هوشمند هکر ها از ویژگی کنترل صدا استفاده و دستگاه گوشی همراه شما را هک می کنند. حذف اسپیکر اکوآمازون:اگر از آن دسته افرادی هستید که از اسپیکرهای اکو آمازون استفاده می کنید بهتر است بدانیداسپیکرصدای شما را ذخیره می کندبا این حال می توانید با پاک کردن تاریخچه ضبط صدای خود ازورود هکرها جلوگیری کنید.به این صورت که  با رفتن به نرم افزار alexaوارد قسمت Settings شوید و پس از آن History From there را بزنید و در نهایت صداهای ضبط شده خود را حذف کنید.همچنین می توانید با رفتن به سایت Amazon Connect and Devices روی تب  Devices گزینه Echo or Fire TV را انتخاب و در نهایت صدای خودرا حذف کنید.

منبع: روزنامه خراسان

مطلب مورد نظر را به راحتی به اشتراک بگذاریدShare on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *