هک کردن مغز انسان برای بهبود یادگیری زبان دوم!

از آنجایی که دانستن زبان دوم یکی از مهارت های مورد نیاز سربازان می باشد ، بخش تحقیقات وزارت دفاع آمریکا به دنبال راه هایی است که به نیروهایش امکان دهد این مهارت را با سرعت بیشتری بیاموزند و به عبارتی دیگر ارتش آمریکا قصد دارد با هک کردن مغز انسان ، یادگیری زبان دوم را بهبود بخشد .امید این است که با وارد کردن پالس های الکتریکی به سیستم عصبی، محققان بتوانند با نحوه آزادسازی بعضی مواد شیمیایی عصبی آشنا شوند و اتصالات عصبی در مغز را تنظیم کنند و بدینوسیله بر روی شکل پذیری سیناپسی تاثیر بگذارند.

در این پروژه چهارساله هشت تیمی ، محققان دانشگاه جان هاپکینز تاثیر این روش را بر یادگیری زبان دوم مورد مطالعه قرار می دهند.

دانشمندان در دانشگاه فلوریدا تاثیر تحریک عصب واگ که مغز و روده را به هم متصل می کند، بر درک، تصمیم گیری و مسیریابی فضایی را بررسی می کنند. تحریک عصب واگ هم اکنون برای کنترل تشنج و درمان افسردگی توسط بعضی از پزشکان به کار می رود.

اگر این مطالعات به نتیجه برسند احتمالا تنها سربازان و جاسوسان از آن بهره نخواهند برد و می تواند تحول عظیمی در یادگیری زبان و سایر مهارت ها اینجاد نماید.

 

مطلب مورد نظر را به راحتی به اشتراک بگذاریدShare on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

One thought on “هک کردن مغز انسان برای بهبود یادگیری زبان دوم!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *